Tag Archives: univest kamienna góra

Gminy stawiają na ekologię

Okazuje się, że coraz więcej samorządów zaczyna dostrzegać konieczność budownictwa ekologicznego i to nie tylko w budownictwie jednorodzinnym. W jednej z polskich gmin będzie wkrótce budowana szkoła podstawowa dla niemal 200 dzieci w klasach I – III, która będzie praktycznie samowystarczalna. Projekt architektoniczny zakłada, że szkoła będzie budynkiem o bardzo prostej bryle, co spełnia jedno z założeń budownictwa pasywnego. Budynek będzie miał parter i piętro – na parterze będzie się znajdować stołówka, świetlica, szatnie i pomieszczenia dla nauczycieli, a na piętrze będą się odbywały zajęcia lekcyjne. Technologia zastosowana w budynku pozwala na odzyskiwanie ciepła wywiewanego z wnętrza. Energia doprowadzana do budynku będzie pochodziła z baterii słonecznych, a dzięki zainstalowaniu specjalnych okien, bilans energii będzie dodatni. Szkoła będzie miała swoja indywidualną, biologiczną oczyszczalnię ścieków. Po dokonaniu obliczeń kosztów eksploatacji, okazało się, że roczny koszt utrzymania szkoły będzie wynosił około ośmiu tysięcy, co w przypadku budownictwa tradycyjnego wyniosłoby dziesięć razy więcej.

Witaj na moim serwisie!
Jestem agentem nieruchomości z długoletnim doświadczeniem. O tej branży wiem już chyba wszystko mam nadzieję, że zainteresują Cię informacje jakie tutaj zamieszczam.
Zapraszam do śledzenia mojego bloga na bieżąco!

Co to jest otwarta umowa pośrednictwa nieruchomości

Z każdym rokiem w naszym kraju powstają dziesiątki nowych biur pośrednictwa nieruchomości, co oznacza, że zmierzamy coraz bardziej w stronę krajów tak zwanej Starej Unii, gdzie ogromna większość transakcji kupna-sprzedaży lub też wynajmu nieruchomości realizowana jest przy współudziale i za pośrednictwem właśnie agencji nieruchomości. Najczęściej osoby korzystające z usług agencji w naszym kraju podpisują z nimi tak zwane umowy otwarte pośrednictwa, jest to około 65 procent wszystkich podpisanych umów, Taka umowa otwarta charakteryzuje się tym, że klient powierza agencji proces poszukiwania kupca i sprzedaży nieruchomości, jednak dana agencja otrzyma prawo do wynagrodzenia, czyli prowizji tylko i wyłącznie w sytuacji, kiedy to pracownik tej agencji przeprowadzi cały proces związany ze sprzedażą nieruchomości, w innym przypadku żadnego rodzaju wynagrodzenie danej agencji nie będzie przysługiwało, chyba że konkretna umowa będzie stanowiła inaczej (niektóre agencje w umowach otwartych zawierają klauzule o tak zwanym ryczałcie na koszta).

Witaj na moim serwisie!
Jestem agentem nieruchomości z długoletnim doświadczeniem. O tej branży wiem już chyba wszystko mam nadzieję, że zainteresują Cię informacje jakie tutaj zamieszczam.
Zapraszam do śledzenia mojego bloga na bieżąco!